Kombucha, či Kombuča je po stáročia známa v Azií ako liečivá huba, elixír mladosti, či ochrana pred kvasinkovými infekciami.

Ide o prirodzene žijúce symbiotické spoločenstvo spoločenstvo rozmanitých kvasiniek, rias a rôznych baktérií. Počas oxidačného a kvasného procesu, ktorý trvá niekoľko týždňov v osladenom čaji prebehne mnoho chemických reakcií, pričom sa vytvárajú mnohé, zdraviu prospešné látky. Kombucha spotrebováva cukor a na výmenu uvoľňuje do roztoku rôzne cenné látky, akými sú napríklad kyselina glukorónová, glukonová, L-kyselina mliečna, šťavelová, octová, rôzne vitamíny a minerálne látky.

Náš nápoj ocenili aj párty zákazníci, ktorí majú radi búrlivé spoločenské vyžitia. Keďže Kombucha obsahuje radu kyselín, po takejto búrlivej noci Vás ráno nakopne, upokojí žalúdok a vyrovná hladinu kyselín v ňom. Teda je skvelý ako detox organizmu po užité alkoholických nápojov.

Naše aktuálne dostupné príchute

Kombucha zázvorová

Táto výnimočná limonáda vyrábaná z fermentovaného zeleného čaju obsahujúceho prírodný kofeín a probiotickou kultúrou Kombucha predstavuje nový pohľad a chuť na tradičné limonády. Zaujímavá fermentovaná chuť čaju spolu s lisovanou zázvorovou šťavou premieňa túto limonádu na zázvorového trháka. Takže všetci, ktorí obľubujú zázvor, šup sa na ňu!

Kombucha citrónová tráva

Táto výnimočná limonáda vyrábaná z fermentovaného zeleného čaju obsahujúceho prírodný kofeín a probiotickou kultúrou Kombucha predstavuje nový pohľad a chuť tradičných limonád. Zaujímavá fermentovaná chuť čaju spolu s výluhom citrónovej trávy blahodárne pôsobí na trávenie a dodá limonáde jemnú citrónovú chuť.